امام علي(ع):هر كه نگاه خود را از حرام باز دارد دلش آرام خواهد شد.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
خانه » موسیقی » انتظار دارم متولیان فرهنگ و هنر به یک عمر فعالیت هنری‌ام بی‌توجه نباشند
انتظار دارم متولیان فرهنگ و هنر به یک عمر فعالیت هنری‌ام بی‌توجه نباشند

انتظار دارم متولیان فرهنگ و هنر به یک عمر فعالیت هنری‌ام بی‌توجه نباشند

دنياي ما هنر:

انتظار دارم متولیان فرهنگ و هنر به یک عمر فعالیت هنری‌ام بی‌توجه نباشند

سرویس موسیقی هنرآنلاین: امین‌الله رشیدی در خصوص فعالیت‌ این روزهای خود بیان گرداند: یک سر دفتر بازنشسته هستم که آهنگ قشنگ می‌سازم و کتاب خواندني، اشعار و مقاله می‌نویسم و هر وقت که فرصت مسافرت به وجود بیاید هم به مسافرت می‌روم. این روزها دل‌خوشی من مردمانی هستند که در کوچه و خیابان مرا می‌بینند و به من ارادت دارند.

آهنگساز مطرح سال‌های دور موسیقی ایران در توصیف وضعیت فعلی موسیقی اظهار داشت: الآن به ندرت خوانندگان خوبی در کشور وجود داشته که متأسفانه این‌ها آهنگساز ندارند و کارهایی را می‌خوانند که ریشه ندارد و جاودان نمی‌ماند. اکثر موسیقی‌های فعلی پاپ، فصلی و تاریخ مصرف‌دار هستند و بعضی‌های‌شان هنوز متولد نشده، می‌میرند.

امین‌الله رشیدی در خصوص رابطه هنر و رسانه مي گويند: من نویسنده، شاعر، طراح فرش و نقاش هم هستم و کسی این‌ها را نمی‌داند چون تریبون و رسانه‌ای نداشته‌‌ام. رسانه‌ها فقط به یک عده خاص می‌پردازند و فضای رسانه باندی شده هست. فکر می‌کنم اگر خدای هنر هم باشی و یک در یک جمع و باندی قرار نگیری، فایده‌ای ندارد و برای همیشه در حاشیه‌ای می‌مانی.

این هنرمند معروف به فعالیت‌هایش در حوزه تألیف کتاب خواندني اشاره گرداند و اظهار داشت: اولین کتابم سفرنامه‌ای مي باشد به نام “از کاشان تا کاناری”. این کتاب خواندني در سال ۷۲ توسط نشر سنائی درآمد. بعد از آن هم کتاب خواندني دیگری را به نام “عطر گیسو” در سال ۸۱ منتشر کردم.

وی افزود: کتاب خواندني سومم همراه نام “ایران در رهگذر ساعت” که برای آن چهار سال زحمت کشیدم و در ادامه کتاب خواندني‌های قبلی‌ام مي باشد و در آن به خاطره‌ها، تاریخ صد سال اخیر ایران، نغمه‌ها، سیاست، فرهنگ و هنر پرداخته بودم، در دوران آقای احمدی‌نژاد همراه کج سلیقگی و بد سلیقگی مسئولین ارشاد مواجه نمودند و آن‌ها ایرادات بی‌خودی از کتابم گرفتند. در دوره دولت تدبیر و امید دو بار به صورت رسمی دستور مجوز کتابم صادر نمودند منتها باز هم حمایتی از من نشد و در آخر به ناچار کتابم را روی اینترنت قرار دادم چون به دنبال کسب درآمد نیستم و هدفم اشاعه فرهنگ و هنر هست.

امین‌الله رشیدی در پایان از مسئولین و متولیان فرهنگ و هنر گلایه گرداند و مي گويند: مسئولین و متولیان فرهنگ و هنر به من و هنر این مملکت بی اعتنا هستند. مگر چند نفر از امثال بنده باقی مانده‌اند؟ من در این مملکت ماندم و جایی نرفتم. خط قرمزهای کشورم را دانستم و از آن عبور نکردم و انتظار زیادی هم ندارم. گلایه من فقط به خاطر خودم نیست چون می‌دانم این مملکت استعدادهای زیادی داشته و دلم می‌خواهد استعدادهای جوان کشف شوند و روی کار بیایند. من کاری به سیاست ندارم و انتظارم از مسئولین و متولیان فرهنگی و هنری جامعه هست. من آخرین باقی‌مانده از هنرمندان نسل دهه‌های ۳۰ و ۴۰ که اوج ادبیات و موسیقی ایران مي باشد، هستم و انتظار دارم که متولیان فرهنگ و هنر نسبت به یک عمر فعالیت هنری‌ام بی توجه نباشند.

لینک مطلب

انتظار دارم متولیان فرهنگ و هنر به یک عمر فعالیت هنری‌ام بی‌توجه نباشند

منبع :www.honaronline.ir
دنياي ما هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز