آسمان برای گرفتن ماه تله نمی گذارد، آزادی خود ماه است كه او را پایبند می كند.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
خانه » عکاسی » انتشار کتاب منتشرشده عکس ساعت های رومین محتشم همراه عنوان «جام تهی»
انتشار کتاب منتشرشده عکس ساعت های رومین محتشم همراه عنوان «جام تهی»

انتشار کتاب منتشرشده عکس ساعت های رومین محتشم همراه عنوان «جام تهی»

دنياي ما هنر:

انتشار کتاب منتشرشده عکس ساعت های رومین محتشم همراه عنوان «جام تهی»

کتاب منتشرشده عکس ساعت‌های رومین محتشم همراه عنوان «جام تهی»؛ گزیده عکس ساعت‌های دریاچه ارومیه توسط انتشارات نظر روانه‌ی بازار چاپ نمودند.

   علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب منتشرشده را که در ۱۲۰ صفحه رنگی مصور بر روی کاغذ گلاسه و همراه تیراژ ۱۰۰۰ جلد به چاپ رسیده هست را هم اکنون از «فروشگاه آنلاین کتاب منتشرشده عکاسی» خریداری کرده و در سراسر کشور تحویل بگیرند.

   رومین محتشم در ابتدای این کتاب منتشرشده می ‌نویسد: «بیا … بیا! پشت همین تپه هست. خیلی نزدیک… الان آفتاب از توش درمیاد. اندازه یک سینی بسيار بزرگ. می‌رفتیم بالای تپه، می‌نشستیم و آبی سحرگاهی دریا هوشمان را می‌ربود.

   آفتاب که از دلش بیرون می‌زد و رنگ طلا را بر گندمزاران و علف‌های اطراف می‌پاشید و همراه نسیم صبحگاهی همه چیز موج بر‌می‌داشت. از آن روزها بیشتر از چهل سال می‌گذرد و هر بار که به بالای تپه می‌رسم پیکر آهک‌زده‌ای را می‌بینم که در خِرخِر آخرین نفس‌های خود غرق شده هست.

   نمی‌دانی همسایگی همراه دریا چه لذتی داشت. اکنون صدای تو خاموش هست و برق گزنده‌ی سفیدی نمک‌پاش تو، در آن دورها خطی هست بین زمین و آسمان. هر بار بالای تپه که می‌رسم دلم پر می‌شود از کودکی‌هایم و غمی بسيار بزرگ به سراغم می‌آید که این همه سال چرا در کنارت نبودم تا دور شدنت را ببینم.

   لعنت به این چهاردیواری‌ها. لعنت به این میزهای انزوا. اکنون هرچه اشک بریزم در وسعت بی‌کرانه‌ی تو قطره‌ای بیش نیست. دل سوخته‌ات آب دریاها را می‌خواهد. من در همسایگی تو متولد شدم و نمک تو طعم سفره من مي باشد. بسيار بزرگ شدم و دلم رنگ آبی تو را گرديد.»

   ناشر کتاب منتشرشده نیز در یادداشتی بر این کتاب منتشرشده می‌نویسد: «سري عکس ساعت حاضر تلاشی هست که به شکل ممتد تغییر هنرمند دریاچه را، چه در بعد جغرافیایی و چه در بعد انسانی، از آغاز بحران تاکنون همراه نگاه خاص خود ثبت کرده هست.

   مولف این کتاب منتشرشده، در دو کیلومتری دریاچه زاده شده هست و در تمام عمر، دریاچه را زیسته هست. او به عنوان شاهدی از دوره‌های حیات دریاچه توانسته حزن این بحران را همراه عکس ساعت‌هایش در ما بیدار کرد و اندوه تاریخی این زیاده خواهی را در قاب دریاچه بنشاند.»

   رومین محتشم، متولد ۱۳۴۰ در ارومیه هست. وی فارغ‌التحصیل عکاسی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه طهران هست. آثار او در بیش از ۶۰ نمایشگاه انفرادی، گروهی و جايزه‌های ملی و بین‌المللی در ایران، ژاپن، یونان، اتریش، سنگاپور، قبرس، فرانسه، ترکیه، ایتالیا، عمان، عراق و بلژیک به نمایش درآمده و برنده جایزه شده هست.

منبع: سایت عکاسی

لینک مطلب

انتشار کتاب منتشرشده عکس ساعت های رومین محتشم همراه عنوان «جام تهی»

منبع :www.news.naqderooz.com
دنياي ما هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز