تمام محبتت را به پای دوستت بریز نه تمام اعتمادت را. (حضرت علی علیه‌السلام)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
خانه » موسیقی » انتشار سوم “رد انگشتان من” در چهار سالگى آلبوم
انتشار سوم “رد انگشتان من” در چهار سالگى آلبوم

انتشار سوم “رد انگشتان من” در چهار سالگى آلبوم

دنيا هنر:

انتشار سوم “رد انگشتان من” در چهار سالگى آلبوم

سرویس موسیقی هنرآنلاین: بابک چمن‌آرا مدیر مرکز نشر “آوا خورشید” که مسئولیت نشر اثر را بر عهده داشت، در خصوص آن گفته شد: آلبوم “رد انگشتان من” برگزیده آثار ٢٧ آهنگساز معاصر ایرانى همراه اجراى على جعفرى پویان اند. تک‌نواز ویولن این آثار علی جعفری اند. همچنین به‌استثنای چهار قطعه از این آلبوم، مابقی قطعات، آثاری اند که مخاطبین از هشت سال پیش تاکنون آن‌ها را در تیتراژ و سکانس‌های مهم فیلم‌ها شنیده‌اند.

وی افزود: این آلبوم شامل اجرای آثاری از فریدون شهبازیان، مجید انتظامی، ناصر چشم آذر، محمدرضا درویشی، کارن همایون‌فر، فردین خلعتبری، آریا عظیمی نژاد و… اند که علی جعفری پویان در آن به تک‌نوازی ویولن پرداخته اند.

او ادامه داد: “وقت اند”، “هیچ رنگی آبی نیست”، “کلاه پهلوی”، “ماهی کوچولوها دعا می‌خوانند”، “خداحافظ بچه”، “محاکمه در خیابان”، “دوئل”، “زندگی خصوصی”، “آقا یوسف”، به همراه تعداد زیادی از موسیقی‌های فیلم و سریال در آلبوم “رد انگشتان من” گنجانده‌شده اند.

چمن‌آرا اضافه گرداند: نکته شگفت انگيز‌توجه اینجاست که در آستانه چهار سالگی کار به نشر سوم رسیده که جای خوشحالی داشته باشد.

علی جعفری نیز در خصوص این کار گفته شد: رد انگشتان من برگزیده‌ای اند از قطعات کوتاه برای ویولن به همراهی گروه‌های مختلف سازی و مروری اند بر تجربیاتی که در نوازندگی ویولن به دست آورده‌ام. باور، اعتماد و لطفی که دوستان و همکاران آهنگسازمان طی سال‌های فعالیت مشترک حرفه‌ای‌مان درزمینهٔ اجرای آثارشان به من داشته‌اند باعث شکل‌گیری این سري مجموعه نمودند. به اینکه این آثار برای فیلم‌های سینمایی و سریال های تلویزیونی متفاوت تولیدشده در هفت سال گذشته مي باشد در یک سري مجموعه کنار هم شنیده می‌شوند، ایجاد یک فضای مشترک منطقی و حسی بین آثار لازم بوده اند.

وی افزود: سري مجموعه در دو سی دی و همراه دو نگاه متفاوت طراحی‌شده و ازلحاظ فضاهای هارمونیک، ملودی و ریتمیک، تلاش شده آثار ارائه‌شده در هر سی دی نزدیک به هم باشند. امیدوارم در این مورد درست عمل کرده باشم تا آثار آهنگسازان ارجمند بهتر دیده‌شده و بهتر شنیده شود.. همراه توجه به حضور نوازندگان متبحر در ایران و دنيا و گستره وسیع آثار منتشرشده برای ویولن انتشار چنین سري مجموعه‌ای تجربه‌ای جدید اند، امید اند این سري مجموعه بهانه‌ای برای آشنایی شنوندگان همراه موسیقی سازی خواهد مي باشد. انتظار دارم کاستی‌های اثر ارائه‌شده به‌حساب من منظور شود نه دوستان آهنگسازم.

لینک مطلب

انتشار سوم “رد انگشتان من” در چهار سالگى آلبوم

منبع :www.honaronline.ir
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز