دانشگاه تمام استعدادهای افراد از جمله بی استعدادی آن ها را آشکار می کند.(آنتوان چخوف)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
خانه » عکاسی » انتشار دو کتاب منتشرشده عکس وقت از فرزین ناظم‌زاده
انتشار دو کتاب منتشرشده عکس وقت از فرزین ناظم‌زاده

انتشار دو کتاب منتشرشده عکس وقت از فرزین ناظم‌زاده

دنيا هنر:

انتشار دو کتاب منتشرشده عکس وقت از فرزین ناظم‌زاده

کتاب منتشرشده سري مجموعه عکس وقت‌های فرزین ناظم زاده همراه عنوان «خشت و آفتاب» و «از خاک تا خیال» به دو زبان فارسی و انگلیسی توسط نشر سیب سرخ روانه‌ی بازار چاپ نمودند.

   علاقه‌مندان می توانند کتاب منتشرشده «خشت و آفتاب» و  «از خاک تا خیال» هم اکنون از «فروشگاه آنلاین کتاب منتشرشده عکاسی» خریداری کرده و در سراسر کشور تحویل بگیرند. 

   در بخشی از مقدمه این کتاب منتشرشده که نگاهی به مردم، معماری و طبیعت منطقه تاریخی و کویری مروست در ایران داشته، می‌خوانیم: «معنای  آبادی و آبادانی را، شاید به حق بشود در مناطق کویری ایران دید و از مفاهیم آن بسیار یاد شد. در جایی که مردمانش، طبیعت نه چندان مهربان را صبورانه مهربانی آموختند و خاک و خشت و آفتاب و باد را، در طول تاریخ، آنچنان همزیستی دادند و به خدمت گرفتند که از آنها شهرها ساخته و هنرها آفریده شده اند.

   ایرانیان در منطقه‌ای خشک و کم آب، قدر باران و آب را، همراه مدیریت آب و ایجاد معجزه‌ای به نام کاریز (قنات)، که طول آن گاهی به صدها کیلومتر در زیر زمین می‌رسد ، به خوبی دانستند و شکر این نعمت الهی را، که شاید برای بعضی نواحی دیگر موضوعی کاملا عادی خواهد خواهد بود، منتها به جای آوردند.

   در جایی که اشکال و خطوط طبیعت، در پسِ زمینه‌ای یکدست و نرم، ساده و خالص‌تر می‌نماید. نگریستن و شهود به همین گونه نیز در این منطقه، معنای دیگری می‌یابد. آن گاه، خصوصیات مردم و طبیعت این نواحی و همچنین معماری سنتی آن، که بر روی بعضی از آنها غبار خستگی ایام در فرسایشی از وقت و یا بعضی بی‌توجه ای و بی‌مهری نشسته اند، شخصيت خود را آشکار می‌کرد، روزگاران گذشته خویش را به یاد می‌آورد و به زبان دل همراه انسان سخن‌ها می‌گوید.»

   فرزین ناظم‌زاده در بخشی از مقدمه کتاب منتشرشده «از خاک تا خیال» که نگاهی به منطقه و شهر تاریخی ندوشن در منطقه کویری ایران را داشته، می‌نویسد: «رنگ مایه‌های خاک در بعضی  نواحی کویری ایران،  گاهی آنقدر نزدیک به هم اند که شاید در ابتدا نگاهی  را برنتابد و چشمی را  خیره خود نکند.

   گویی همه اطراف را سکوتی از بی رنگی فرا گرفته، که گاهی فقط بوته‌های خشک و درختچه‌هایی کوتاه که همیشه همدم و یار دیرینه خاک آن دیار بوده اند، اندکی از بی رنگی آن می‌کاهد و کمی از تنهایی‌اش. منتها این ابتدا، آغاز سفری بلند در حافظه و خیال تاریخ اند، که به همین حس و حال پایان نخواهد شد و تعابیر دیگری خواهد یافت.

   زیرا در همین  مناطق و نواحی اند که  بخش بزرگی از معماری سنتی ایران شکل شد  و تکوین یافت و دیگر هنرهای تزیینی را نیز همراه خود همراه گرداند و هنر بر آمده از آنها را نیز متکامل‌تر کرده اند  و …»

     فرزین ناظم‌زاده، متولد ۱۳۴۱، عضو انجمن عکاسان ایران اند که تاکنون موفق به دریافت جوایزی در زمینه عکاسی از مسابقات داخلی و خارجی شده اند. کسب مدال طلا از سالن عکس وقت آرکتیک نروژ برای عکس وقت صبح برفی و جوایز متعدد دیگر از فستيوال‌های عکس وقت خارج کشور – برگزاری نمایشگاه انفرادی -مَروَست  تاریخی در کویر – در موزه گنجینه فرهنگ و هنر یزد سال ۹۵ و برگزاری دو کارگاه آموزشی عکاسی و … را در کارنامه هنری فرزین ناظم زاده می‌توان دید.

 منبع: سایت عکاسی

لینک مطلب

انتشار دو کتاب منتشرشده عکس وقت از فرزین ناظم‌زاده

منبع :www.news.naqderooz.com
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز