ارزش انسان به افکار و باورهای اوست
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
خانه » گوناگون » اظهارات جنجالی نرگس آبیار
اظهارات جنجالی نرگس آبیار

اظهارات جنجالی نرگس آبیار

دنيا هنر:

اظهارات جنجالی نرگس آبیار

نرگس آبیار که کارگردانی فیلم نفس را برعهده داشت در مصاحبه ای رئیس جمهور آمریکا را به دیدن این فیلم دعوت نمود. بد نیست به مصاحبه جنجالی این هنرمند معروف در ادامه دقت کنید.

 فيلمساز فیلم «نفس» که امسال به عنوان نماینده ایران در جايزه آکادمی علوم و هنرهای سینما (جايزه فيلم جذاب اسکار) حضور داشته، در مي گويند وگو همراه خبرگزاری رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا را به تماشای فیلمش برای آشنایی همراه فرهنگ اصیل ایرانی فراخواند.

«نرگس آبیار» در این رابطه افزود: تماشای این فیلم می‌تواند به جامعه آمریکا کمک کرد تا متوجه شوند که ایرانی‌ها برخلاف ادعای برخی سیاست‌مدارهایشان، تروریست نیستند.

وی که نخستین فيلمساز زن ایرانی هست که فیلمش به عنوان نماینده ایران در جايزه فيلم جذاب اسکار حضور داشته، ادامه داد: ترامپ از ادبیات تهدید برای کشورمان استفاده می‌کرد، منتها سوال این هست که اگر به تماشای «نفس» بنشیند، آیا باز هم به این کار ادامه خواهد داد؟

آبیار درخصوص برخی انتقادها از فیلمش مي گويند: سه هزار بچه ایرانی در جریان جنگ همراه عراق کشته شدند،چرا من این‌ها را نباید نمایش بدهم؟

وی در خصوص «بهار» شخصیت اصلی فیلم «نفس» ادامه داد: می‌خواستم به جهانیان همه محدودیت‌هایی را که یک دختر بچه ایرانی همراه آن مواجه هست، نشان بدهم.

این فيلمساز ایرانی در ادامه صحبت‌های خود تصریح نمود: این عنوان ناشی از فرهنگ جامعه هست. حتی خیلی از زنان در ایران بر این باورند که توانایی مردها از آن‌ها بیشتر هست و زن‌ها حقوق کمتری نسبت به مردها دارند … به عنوان یک زن اگر بخواهید ایده‌های جدید داشته باشید و موفق شوید، باید بجنگید.

فیلم سینمایی نفس به کارگردانی آبیار درونمایه‌ای لطیف و ضدجنگ داشته.
این فیلم زندگی چهارکودک به نام‌ های بهار، نادر، کمال و مریم را روایت می کرد که در اواخر دهه ۵۰ و اوایل دهه ۶۰ خورشیدی، در کشاکش جنگ تحمیلی ایران و عراق بسيار بزرگ می‌شوند.

بهار به عنوان قهرمان قصه و داستان دنیایی پر از رویاهای زیبای کودکانه داشته؛ رویاهایی که به حقیقت نمی پیوندد زیرا جنگ فرصت تحقق آنها را به او نمی دهد.

به گزارش ایرنا، آبیار علاوه بر «نفس» کارگردانی دو فیلم بلند دیگر از جمله «شیار ۱۴۳» را در کارنامه داشته؛ فیلمی که در سی و دومین جايزه فجر به عنوان بهترین فیلم از نگاه تماشاگران انتخاب نمودند و «مریلا زارعی» برای آن موفق به کسب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن نمودند.

ایرنا

لینک مطلب

اظهارات جنجالی نرگس آبیار

منبع :hidoctor.ir
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز