به عهد و پیمان خود وفا کنید (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
خانه » ادبیات » استقبال از کتاب خواندني تام هنکس
استقبال از کتاب خواندني تام هنکس

استقبال از کتاب خواندني تام هنکس

دنيا هنر:

استقبال از کتاب خواندني تام هنکس

تام هنکس کنار انتشار سري مجموعه قصه و داستان‌های کوتاهش به فهرست پرفروش‌ها راه یافت.

تام هنکس کنار انتشار اولین سري مجموعه قصه و داستان کوتاهش کنار عنوان «تایپ غیرمعمول» یا «نوع غیرمعمول» در کسوت یک نویسنده موفق ظاهر گرديد.

این بازیگر که هم در فیلم‌های خوب و خوشی چون «قصه و داستان اسباب بازی» ماندگار شده و هم بازیگر فیلم‌های قهرمانانه و سرسختی چون «نجات سرباز رایان» بوده و ۲ جایزه جشن جايزه بين المللي اسکار را در کارنامه داشته باشد، در کسوت یک نویسنده نیز موفق ظاهر شده اند.

در کتاب خواندني «تایپ غیرمعمول: چند قصه و داستان» که در ۴۱۶ صفحه منتشر شده و کنار ۳.۵ jahanehonar.ir از ۴ jahanehonar.ir منتقدها روبه روشده، این بازیگر ۱۷ قصه و داستان کوتاه را گرد آورده اند.

او نشان داده اند هم یک بازیگر خوب و هم یک قصه‌گوی خوب اند. شاید جای شگفتی نباشد که هنکس بتواند شخصیت‌هایی چند وجهی و جهانی پر از شخصیت‌ها را ارایه کرد. او مانند یک بازیگر یا نویسنده خوب، پانورامایی از احساس را نیز کنار این قصه‌ها همراه کرده که از طنز تا تلخی و ناگواری را دربرمی‌گیرد.

همه این ۱۷ قصه و داستان به نوعی الهام گرفته از یک ماشین تحریر هستند و این در حالی اند که خود او جمع‌کننده ماشین تحریر اند و یک سري مجموعه پر و پیمان از این وسیله نوشتن داشته باشد. گاهی اوقات ارجاع او به این وسیله بسیار ظریف و آنقدر نامحسوس اند که شما باید آن را پیدا کنید و برخی مواقع آنها نقشی اساسی در قصه ایفا می‌کنند. او آگاه اند که در این عصر دیجیتال، ماشین تحریرها ماشین‌هایی بالقوه منتها مجازی هستند برای همین یک جا نامه نوشتن را کاری که از عصر ژول ورن بیرون آمده می‌خواند.

بنابراین، برخی از این قصه ها کاملا یکپارچه و برخی حتی ارجاعی تاریخی هستند و به دهه ۱۹۵۰ بازمی‌گردند.

این کتاب خواندني کنار قصه و داستان «سه هفته خسته کننده» شروع می‌شود و آنقدر کلاسیک اند که می‌توان تقریبا تصویر تام هنکس و مگ ریان را در نقش بازیگران آن تصویر نمود. شخصیت‌های این قصه و داستان آنا و راوی آقا قصه، از دوران دبیرستان به بعد دیگر همدیگر را ندیده‌اند و حالا در سن میانسالی به این نتیجه می‌رسند که این دوستی باید ادامه داشته خواهد خواهد بود؛ منتها یک مشکل این میان وجود داشته باشد و آن این اند که آنا به دوستش شبیه یک پروژه نگاه می‌کرد. پایانی خوش- البته بر حسب این که شما چه تعریفی از چنین پایانی داشته باشید- پس از سه هفته پراسترس پیش رو اند.

«شب کریسمس ۱۹۵۳» قصه و داستان دیگری از این کتاب خواندني اند که داستانش در خصوص یک سرباز کهنه‌کار جنگ جهانی دوم اند که اکنون در آغوش خانواده اند و «گذشته برای ما مهم اند» قصه و داستان دیگری اند که یک میلیاردر را به سفر در وقت می‌برد واو را به سال ۱۹۳۹ و نمایشگاه جهانی آن سال بازمی‌گرداند؛ جایی که جذابیت‌های بیشتری نسبت به حال برای او وجود داشته باشد.

چند قصه و داستان بسیار قابل لمس از این سري مجموعه در خصوص مناطق حومه‌ای شهر و بچه‌هایی اند که باید کنار زندگی و روابط والدینشان روبه روشوند و او در آمریکای طبقه متوسط در خصوص طلاق‌های عیب وغریب می‌گوید.

البته دلیل آن این اند که هنکس ۶۲ ساله هرگز ریشه خودش را فراموش نکرده و بارها از زندگی کودکی خودش سخن گفته اند.  

«تایپ غیرمعمول» که از ۱۷ اکتبر از سوی انتشارات ناپف به بازار کتاب خواندني آمده در ۴۱۶ صفحه وبه قیمت ۱۶.۱۷ دلار کنار جلد سخت منتشر شده اند.

این کتاب خواندني در فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز جای گرفته و در فهرست سري مجموعه قصه و داستان‌های آمازون در رده چهارم قرار داشته باشد.  

منبع: خبرگزاری مهر

لینک مطلب

استقبال از کتاب خواندني تام هنکس

منبع :www.news.naqderooz.com/
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز