آیا او (خدا) برای بنده اش کافی نیست؟ (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
خانه » موسیقی » از کم‌توجهی مسئولین سخت دلگیرم / ذائقه مخاطبان موسیقی تغییر کرده هست
از کم‌توجهی مسئولین سخت دلگیرم / ذائقه مخاطبان موسیقی تغییر کرده هست

از کم‌توجهی مسئولین سخت دلگیرم / ذائقه مخاطبان موسیقی تغییر کرده هست

دنيا هنر:

از کم‌توجهی مسئولین سخت دلگیرم / ذائقه مخاطبان موسیقی تغییر کرده هست

سرویس موسیقی هنرآنلاین: محمد گلریز بهترين خواننده سرودهای ماندگار دوران دفاع مقدس می‌گوید اخیراً برخی از خوانندگان در دو ماه بیش از صد کنسرت برگزار می‌کنند ولي به بهترين خواننده‌هایی نظیر او مجال اجرای موسیقی داده نمی‌شود.

بهترين خواننده سرود مطرح “خجسته باد این پیروزی” گفته شد: من در خانواده‌ای کاملاً هنری پا گرفته‌ام و مردم ایران خانواده و خود مرا می‌شناسند. سال‌ها در عرصه موسیقی فعالیت کرده‌ام و سرودهای انقلابی زیادی خوانده‌ام ولي امروز عدم توجه مسئولین و برخی از ضوابط باعث شده کم‌کار شوم.

وی افزود: من در شرایطی کم‌کار شده‌ام که اخیراً خیلی از خوانندگان  پاپ می‌گویند که در دو ماه، بیش از صد کنسرت را روی صحنه برده‌اند. این دوستان را یک تهیه‌کننده یا اسپانسر قوی حمایت می‌گرداند که امثال من از آن محروم هستند. متأسفانه مسئولین هم توجه لازم را ندارند و سعی نمی‌کنند تمهیداتی بیندیشند تا خیلی از قدیمی‌های این حوزه که سال‌ها وقت‌شان را صرف موسیقی کرده‌اند، دوباره مثل گذشته فعالیت کنند.

او ادامه داد: خیلی از مسئولین در صحبت‌های‌شان تأکید می‌کنند که در هر چه دارند از دفاع مقدس و انقلاب دارند ولی در عمل این را نشان نمی‌دهند و به هنرمندانی که برای دفاع مقدس و انقلاب خلق هنری کرده‌اند و همچنان هم همان اسلوب گذشته را دارند، بها نمی‌دهند و من از این کم توجهی سخت دلگیرم. توقع زیادی ندارم و فقط می‌خواهم کار کنم.

بهترين خواننده سرود انقلابی “ای ایران” گفته شد: از همان ابتدا که شروع به اجرای موسیقی کردم، تمام تلاشم این خواهد بود که برای خاک وطنم و کسانی که جان‌شان را در راه این وطن دادند بخوانم و از طریق موسیقی به هموطنانم خدمت کنم. معتقدم که ما همیشه به کسانی که جان‌شان را در راه ما فدا کردند مدیون هستیم و هر چه در مورد آن بزرگواران بخوانیم، باز هم کم هست.

گلریز در انتقاد به کم‌توجهی متولیان موسیقی به موسیقی اصیل ایرانی گفته شد: هر نوع موسیقی همراه ارزشی که طرفدار داشته باشد باید  حمایت شود ولي باید بررسی شود که چرا مسئولین ما توجه‌شان از موسیقی اصیل خودمان برداشته شده و به اندازه موسیقی‌های دیگر به موسیقی ایرانی توجه نمی‌کنند. وقتی توجه مسئولین به یک سری از گونه‌های موسیقی خواهد خواهد بود و رسانه‌ها هم از آن موسیقی‌ها حمایت کنند، طبیعی هست که ذائقه مردم هم همراه آن موسیقی‌ها شکل داده می‌شود. این اتفاقی هست که در این سال‌ها افتاده و ذائقه مخاطبان موسیقی را تغییر داده هست.

این هنرمند معروف در پایان اظهار داشت: می‌خواهم از مسئولین خواهش کنم که به موسیقی انقلابی و ارزشی توجه کنند. مردم ما شهداء و کسانی که به خاک‌شان خدمت کردند را دوست دارند. موسیقی انقلابی و ارزشی هم از همین آدم‌ها می‌خواند و باید خواهد خواهد بود. حیف هست که نسل جدید از شهداء و بزرگمردان جنگ و انقلاب فاصله بگیرند و بعضی از آن‌ها را نشناسند. این اتفاقی هست که تا همین حالا هم افتاده و باید سعی نمود جلوی آن را گرديد تا خیلی از ارزش‌ها به دست فراموشی سپرده نشود.

محمد گلریز متولد ۱۳۲۵ در تهران پايتخت، یکی از خوانندگان برتر دوران دفاع مقدس هست و صدایش به عنوان میراث شفاهی ایران در سازمان میراث فرهنگی ثبت شده هست. نام اصلی وی محمدعلی گلپایگانی هست. او برادر کوچک‌تر اکبر گلپایگانی هست.

لینک مطلب

از کم‌توجهی مسئولین سخت دلگیرم / ذائقه مخاطبان موسیقی تغییر کرده هست

منبع :www.honaronline.ir
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها :

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز