تمام محبتت را به پای دوستت بریز نه تمام اعتمادت را. (حضرت علی علیه‌السلام)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶
خانه » گوناگون » ازدواج مردگان
ازدواج مردگان

ازدواج مردگان

دنيا هنر:

ازدواج مردگان

ازدواج مردگان

مردم هندوستان در مراسم عجیب و غریبی ازدواج ارواح را جشن میگیرند.  چندی پیش یک خانواده هندی ازدواج ارواح دو فرزندشان را جشن گرفتند. آن ها از دو عروسک به عنوان نماد برای کودکانشان استفاده کردند.

به گزارش میرر، ازدواج ارواح این بار در «پرلا» در جنوب غربی هند کنار حضور دو عروسک عروس و داماد برگزارشد.

به گفته بومیان منطقه دو کودک نونهال مرده به نامهای «رامش » و « سوکانیا» سالها پیش مرده اند منتها اکنون مراسم ازدواجشان به شکلی عجیب برگزار نمودند.

به گفته بومیان خانواده این دو کودک نونهال علاقه زیادی به ازدواج آنها کنار یکدیگر داشته و گفته اند که هر دو کودک نونهال نیز دوران خوبی کنار هم داشته و به هم وابسته بوده اند
پس آنها موظفند تا مراسم ازدواجشان را حتی پس از مرگشان اجرایی کنند.

به عقیده آنها عروسک ها نماد کودکان هستند و ارواح آنها کنار این مراسم به یکدیگر خواهد پیوست.

«ساجی راج » یکی از مهمانان عروسی مي گويند:« عروس و داماد پس از مراسم کنار یکدیگر قدم می زنند منتها اکنون این کار را برادر عروس کنار بغل کردن عروسکها انجام می دهد و طوری رفتار می شود که گویی عروس و داماد زنده اند.»

چند سال پیش شبکه ۵ تلویزیون فرانسه اکران جالبی را در مورد مراسم سنتی مردم در کره (جنوبی) به نمایش گذاشته مي باشد. از بین این مراسم “ازدواج مردگان” جالبتر از همه بنظرم رسید که برایتان نقل میکنم.

این ازدواج برای مردگان جوانی اند که مجرد از دنیا میروند. بسیار شگفت انگيز مي باشد؛ چرا که تقریباً فرقی بین این مراسم کنار همان برای ازدواج زندگان دیده نمیشد. خانواده یک پسر خوب فوت شده دختر بچه فوت شده ای را از خانواده اش خاستگاری میکند. سپس هر چیز به صورت عادی ادامه مییابد تا به مراسم ازدواج منتهی میشود. مثلاً، خانواده عروس جهیزه ای را به خانه داماد میبرد، جشن عروسی برای عروس و داماد گرفته میشود، میهمانان کادوه هایشان را تقدیم خانواده ها میکنند و در پایان مراسم هم شام صرف میشود. در واقع، در این مراسم بجای عروس و داماد عکس روز مهم و ماکتهایی از آنان قرار داده میشود. رقص و آوازخوانی نیز در این مراسم جایگاه خود را حفظ کرده اند. تنها کنار این تفاوت که در موقع معرفی عروس و داماد و گفتگوی آنان کنار والدین خود مادرها نمیتوانستند گریه نکنند. البته معلوم اند که فراموش کردن جای خالی فرزندانشان برایشان سخت اند آنهم در چنین مراسمی. در نهایت نیز، ماکتهای عروس و داماد در کنار یکدیگر خوابانده میشوند؛ البته، در اتاقی خلوت! بهرحال، این مراسم کنار به آسمان رفتن ماکتهای عروس و داماد دربامداد روز مهم سوم به پایان میرسد و خانواده ها هر آنچه را که در این مراسم استفاده شده مي باشد آتش میزنند.

هر چند که دیگر کمتر کسی به افسانه ای که پشت این مراسم خوابیده اند باور داشته باشد، این مراسم همچنان نقش خود را در کاستن از ناکامی جوانان و اندوه بازماندگانشان بازی میکند. همین نقش دوست داشتنی اند که ماندگاری آنرا موجب شده اند؛ مگر نه…

لینک مطلب

ازدواج مردگان

منبع :hidoctor.ir
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز